13 мртви во американски напад во Багдад | Вести | DW | 11.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

13 мртви во американски напад во Багдад

*

Најмалку 13 осомничени бунтовници, меѓу нив и тројца членови на Ал Каеда се убиени во воздушен напад на американската армија во Багдад. Станува збор за лица кои се одговорни за убиството на еден сунитски свештеник, кој проповедал против Ал Каеда, соопшти американската армија.