128 жртви во поплавите во Кина | Вести | DW | 17.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

128 жртви во поплавите во Кина

*

Најмалку 128 лица загинаа додека 24 се водат како исчезнати во големите поплави кои ја погодија Кина во изминативе денови. Материјалната штета се проценува на една милијарда долари. Најпогоден е југот на земјата.