11 зборови кои ви се потребни за работа во Германија | Сите содржини | DW | 13.10.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

11 зборови кои ви се потребни за работа во Германија

Сакате да работите во Германија? Научете ги овие 11 зборови. И да, бирократија е едниот од нив!

Прочитај го и ова