100 години од раѓањето на Џон Ф. Кенеди | Сите содржини | DW | 29.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

100 години од раѓањето на Џон Ф. Кенеди

Џон Ф. Кенеди на 29 мај 2017. ќе наполнеше 100 години. 35-тиот претседател на САД е убиен во Далас 1963 година, а кој стоел зад нападот сѐ уште не е разјаснето. Легендата за Кенеди живее.

Прочитај го и ова