10 секојдневни работи измислени во Германија | Сите содржини | DW | 17.07.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

10 секојдневни работи измислени во Германија

Германија има репутација за иновации, со безброј извонредни пронајдоци- од модерните автомобили, преку аспиринот до нуклеарната фисија. Но веројатно не сте знаеле дека и овие 10 работи биле откриени во Германија.