Јунг на Косово | Вести | DW | 03.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јунг на Косово

Германскиот министер за одбрана, Франц Јозеф Јунг, денеска ќе ги посети трупите на Бундесверот во Косово. Во Призрен тој ќе разговара со командантот на германскиот контингент на КФОР, Ерих Пфефер, а утре во Приштина ќе има средба со косовскиот претседател и со премиерот, Фатмир Сејдиу и Агим Чеку.