Јужна Африка – светски првак во рагби | Вести | DW | 21.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Јужна Африка – светски првак во рагби

*

Јужна Африка по вторпат стана светски првак во рагби откако синоќа во финалето во Париз ја совлада репрезентацијата на Англија со 15 спрема 6. Трета е Аргентина пред домаќинот на првенството Франција.