Штајнмајер – Блисток | Вести | DW | 08.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Штајнмајер – Блисток

Германскиот шеф на дипломатијата Франк Валтер Штајнмајер веќе не е сигурен во однос на евентуален брз напредок во мировниот процес на Блискиот исток. На маргините на министерската средба на Европската унија со шест држви од процесот на соработка со земјите од заливот во Ријад, Штајнмајер изјави дека повторно растат ризиците во регионот. Тој изрази жалење што арапската мировна иницијатива од пред 14 дена не беше бргу искористена.