Штајнмаер на турнеја во Латинска Америка | Вести | DW | 17.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Штајнмаер на турнеја во Латинска Америка

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер денеска ја започнува турнејата во Латинска Америка со посета на Мексико. Тој таму треба да се сретне со својата колешка по функција Патрисиа Еспиноза. Германскиот министер во Мексико Сити треба да ја отвори новата зграда на германската амбасада . натамошни станици на трунејата на Штајнмаер ќе бидат Панама и Доминиканската Република.