Штајнмаер во Москва | Вести | DW | 14.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Штајнмаер во Москва

Утре во Москва патува и германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнамер. Во својство на претседавач со Унијата, Штајнамер ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин и американскиот државен секретар Кондолиза Рајс. Посетата е четири дена пред самитот ЕУ Русија на кој меѓу останатото ќе стане збор и околу решение за трговското ембарго на Русија за увоз на месо од Полска.