Шефер во Србија | Вести | DW | 14.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Шефер во Србија

*

Србија се определи да го зачува својот суверенитет и територијален интегритет со мирни, демократски и правни средства истакна српскиот претседател Борс Тадиќ по средбата со генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Шефер. Генералниот секретар на Алијансата од своја страна пак по разговорите со шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ изјави дека последниот петти нацрт на резолуцијата за Косово можеби е и последна шанса за решавање на статусот на покраината.