Шест жртви на терористички напад во Индија | Вести | DW | 15.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Шест жртви на терористички напад во Индија

*

Најмалку шест лица загинаа, а триесет се повредени во експлозија на бомба која вчера се случи во преполна кино сала во северна Индија. Властите не исклучуваат бројот на жртвите да расте. Ова е втор терористички напад во изминатава седмица во овој дел на земјата, само неколку дена по убиството на две лица во напад на муслимански храм.