Шестмина застрелани во Дуизбург | Вести | DW | 15.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Шестмина застрелани во Дуизбург

Ѓ

Шестмината убиени во близината на главната железничка станица во Дуисбург се Италијанци на возраст од 16 до 39 години.Ова го соопшти утрово портапоролот на полицијата Херман Јозеф Хелмих.Во моментов се врши испрашување на семејствата на застреланите луѓе.Жртвите биле откриени во два автомобила.Петмина биле веќе мртви при доаѓањето на полицијата,шестиот починал на пат кон болницата.Сите жртви имаат рани од куршуми во главата,тие се доведуват во врска со калабриската мафија.