1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Фотографија: picture-alliance/AP Photo/B. Grdanoski

Шарената револуција продолжува низ Македонија

БГ
11 мај 2016

Шарената револуција се шири низ македонските градови. Во Скопје се повеќе државни објекти добиваат нови бои. Последна цел на демонстрантите беше Управата за јавни приходи.

https://p.dw.com/p/1Ila6

„Слобода, а не должничко ропство“, беше мотото на последниот протест на Шарената револуција во Скопје. Протестите денеска продолжуваат во 16 градови низ цела Македонија.
Ќе се протестира во Куманово, Штип, Кочани. Делчево, Крива Паланка, Велес, Прилеп, Гевгелија, Струмица, Радовиш, Струга, Ресен, Тетово, Кичево и Битола.

Прескокни го блокот Поврзани теми

Поврзани теми

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

загадување Скопје

Стотина граѓани сакаат да „посвојат“ мерна станица во Скопје

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница