Црвенковски ги посети македонските војници во Кабул | Вести | DW | 12.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Црвенковски ги посети македонските војници во Кабул

*

Македонскиот претседател Бранко Црвенковски вчера во Кабул Авганистан ги посети македонските војници кои се дел од меѓународната мисија во оваа земја. Црвенковси во Кабул е придружуван од началникот на генералштабот на АРМ, генерал потполковник Мирослав Стојановски. Македонија во мисијата на ИСАФ учествува од 2002 година.