Фудбалот централна тема на спортска Македонија | Теми | DW | 26.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Фудбалот централна тема на спортска Македонија

Случувањата на фудбалските терени, но и ждрепката за СП во Јужна Африка го привлекоа вниманието на спортската јавност во Македонија.

default

Ждрепката за СП во Јужна Африка 2010

Крајот на квалификациите за европското и ждрепката за светкото фудбалско првенство имаа силно влијание врз спортската јавност во Македонија, а 15тото коло од фудбалското првенство беше во знак на дербито меѓу Вардар и Работнички.

Ракоментата чест на македонските клубови во Европа ја бранеше тимот на Металург.