Фрид во Приштина | Вести | DW | 09.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Фрид во Приштина

*

Даниел Фрид, помошникот на американскиот државен секретар денеска е на Косово каде со политичкиот врв во Приштина ќе разговара околу понатамошниот тек на процесот на утврдување на статусот на покраината. Тој ја повика Русија да соработува по ова прашање во СБ на ОН. Фрид кој вчера беше во Подгорица, потсети на изјавата на американскиот претседател Буш дека крајна цел е независно Косово.