Фотографија на денот: „Ролетна“ за криење на регистрацијата | Панорама | DW | 04.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: „Ролетна“ за криење на регистрацијата

Возач од градот Биндлах во германската покраина Баварија, на својот автомобил монтирал еден вид електрична „ролетна“, која може да ја покрие регистрацијата.

Како да се „надмудри“ сообраќајната полиција? Голема досетливост: возач од градот Биндлах во германската покраина Баварија, на својот автомобил монтирал еден вид електрична „ролетна“, која може да ја покрие регистарската табличка. Изумот го гледате на #ФотографијаНаДенот, позајмена од полициската управа на Горна Франконија. Но, тоа сепак не го спасило возачот од казни- неговата „иновација“ е нелегална, полицијата сега води постапка против него.

 

Реклама