Фотографија на денот: Радост и олеснување | Панорама | DW | 31.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Радост и олеснување

Конечно крај! Речиси илјада апсолвенти го прославија дипломирањето по четири тешки студентски години на Воздухопловната академија во Колорадо спрингс, во американската сојузна држава Колорадо.

Тие на прославата беа почестени и со присуството на највисокиот можен гостин на прославата. Американскиот претседател Доналд Трамп, како што се очекуваше, одржа патриотски говор и се ракуваше и му честиташе на секој од идните поручници поединечно.

 

Реклама