Фотографија на денот: Олдтајмер - двојка | Панорама | DW | 10.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Олдтајмер - двојка

Вакво Порше заслужува и соодветна приколка, вели 78-годишниот колекционер на олдтајмери, Фолкер Ширш. Добро очувани вакви модели со помала километража чинат и до 200.000 евра. 

Колекционерот на стари автомобили Фолкер Ширш од Вангерланд, Долна Саксонија, на оваа #ФотографијаНаДенот гордо позира во своето Порше 911 Спидстар од 1985. година, на кое е прикачена исто така олдтајмер приколка во иста сребрена боја како и автомобилот, Химер Ериба Пак од 1975. година. Спортскиот автомобил е едно од ретките возила со оригинален приклучок за приколка од Порше. Добро очувани вакви модели со помала километража чинат и до 200.000 евра. 

DW.COM

Реклама