Фотографија на денот: Надојдена Рајна | Панорама | DW | 24.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Надојдена Рајна

Вторпат оваа година дождот и топењето на снегот во Германија предизвикуваат пораст на водостојот и излевање на реките од речните корита.

Вторпат оваа година дождот и топењето на снегот во Германија предизвикуваат излевање на реките од речните корита. На делови од Некар е запрен речниот сообраќај, а расте и водостојот на Рајна. На #ФотографијаНаДенот: поплавени дрвја покрај брегот на Рајна во Диселдорф.

 

Реклама