Фотографија на денот: Лозјата и градината на дворецот Вакарбарт | Панорама | DW | 08.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Лозјата и градината на дворецот Вакарбарт

На #ФотографијаНаДенот: поглед од височина врз лозјата и градината околу дворецот Вакербарт, во покраината Саксонија, каде предвремено почна гроздоберот.

Во Германија деновиве на повеќе места започна гроздоберот - толку рано како никогаш досега, околу три недели порано од вообичаено. Секако, „заслужни“ се високите температури, екстремната жештина. На #ФотографијаНаДенот: поглед од височина врз лозјата и градината околу дворецот Вакербарт, во покраината Саксонија. 

 

Реклама