Фотографија на денот: Куќа потоната во Темза | Свет | DW | 11.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Фотографија на денот: Куќа потоната во Темза

Групата Extinction rebellion (Бунт против истребување) направи копија на типична англиска куќа со фасада од тули и ја потона во реката Темза во Лондон.

Акцијата има за со цел да упати порака до владата дека таа мора повеќе да се грижи за заштитата на климата, или во спротивно она што се случува со макетата, може да стане стварност.

Поврзана содржина

Реклама