Фотографија на денот: Концерт во базен | Панорама | DW | 21.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Концерт во базен

Еден од концертите во рамките на 33-то Културно лето во Бад Кисинген е организиран во - базен. Публиката имала прилика за двојно уживање на летните горештини.

Лето, горештини - како посетителите што попријатно да следат концерт? Организаторите на 33-то Културно лето во Бад Кисинген, во покраината Баварија, имале оригинална идеја. На #ФотографијаНаДенот: концертот на групата „Music For A While" публиката уживајќи го следи од водата во затворениот базен во Термалната бања „КисСалис“. 

 

Реклама