Фотографија на денот: Видра - сликар | Панорама | DW | 03.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Видра - сликар

Мала видра во Зоолошката градина во Гелзенкирхен, покраината Северна Рајна Вестфалија, се обидува да гради сликарска кариера.

Во Зоолошката градина во Гелзенкирхен, покраината Северна Рајна Вестфалија, мала видра се обидува да гради сликарска кариера. На #ФотографијаНаДенот со своите шепи таа ги размачкува боите на платното и така настанува апстрактно видра-сликарско дело, на радост на посетителите, посебно децата. Зоолошката градина во Гелзенкирхен во сезоната 2008/09, како и во сезоната 2012/13 година ја доби наградата Паркскаут како најдобра во Германија. 

 

Реклама