1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Фетулах Ѓулен

Тема

Мухамед Фетулах Ѓулен познат и како „Хоџа ефенди“ меѓу своите следбеници е турски свештеник, поранешен имам, писател и политичар. Роден е на 27 април 1941 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики