Фестивал Бетовен 2009 | Панорама | DW | 08.09.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фестивал Бетовен 2009

default

Годинешниот фестивал Бетовен 2009 се одржува под мотото „Во светлина“. Тој ќе донесе нови изведби на делата на славниот композитор од страна на меѓународно признати уметници. Дојче веле ви нуди информации за животот и делото на Лудвиг ван Бетовен и ги презентира во живо изведбите на деветте симфонии од 09 до 12 септември.

DW.COM

WWW-линкови

Реклама