Уште дваесет рудари во Украина се исчезнати | Вести | DW | 20.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Уште дваесет рудари во Украина се исчезнати

*

Бројот на настрадани рудари во несреќата во Украина се зголеми на 80, но се стравува дека бројката жртви ќе достигне до сто, бидејќи дваесет се уште се водат како исчезнати. Според спасувачките екипи нема надеж дека ја преживеале експлозијата која се случи пред два дена во најголемиот рудник Сасјадко.