Успешна акција на американските војници во Ирак | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Успешна акција на американските војници во Ирак

Американските војници ослободија 42 заложници на Ал Каеда во Ирак. Според портпаролот на американската армија во земјата, Вилјам Колдвел, кај дел од заложниците се видливи траги на насилство. Во меѓувреме во два одвоени бомбашки напада, загинаа двајца американски војници.