Украина – изборен термин | Вести | DW | 26.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Украина – изборен термин

Украинскиот претседател, Виктор Јушченко, го одложи терминот за предвремени парламентарни избори во земјата за еден месец. Изборите би требало да се одржат на 24 јуни. Јушченко изјави дека одложувањето е направено за изборите да можат да се одржат на соодветен начин и за да се постигне демократско решение на проблемите во земјата.