Украдените слики на Пикасо пронајдени во Париз | Вести | DW | 08.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Украдените слики на Пикасо пронајдени во Париз

*

Француската полиција пронајде три слики на Пабло Пикасо украдени на крајот на февруари годинава. Во Париз се уапсени три лица, под сомнение дека ги украле делата. Двете уметнички слики и еден цртеж имаат вредност од повеќе од 50 милиони евра, а беа украдени од стан на внука на Пикасо.