Тројца германски војници загинаа во Авганистан | Вести | DW | 15.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Тројца германски војници загинаа во Авганистан

*

Во бомбашки напад врз воен конвој во авганистанскиот главен град Кабул денеска се убиени тројца германски војници,соопшти претставниk на полицијата од овој град.Портпарол на меѓународните сили ИСАФ изјави дека постојат информации за напад во близина на една касарна,но не наведе детали за бројот на жртвите.