Три бомбашки напади во Багдад | Вести | DW | 07.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Три бомбашки напади во Багдад

*

Во најновите напади со автомобил бомби во ирачкиот главен град Багдад , според податоците на властите загинаа најмалку 9 лица. Еден од вкупно тите напади бил изведен пред седиштето на канцеларијата на гувернерот на Багдад.