„Трите“: Досие за Катица, Ленче и Фатиме (трет дел) | Македонија | DW | 10.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

„Трите“: Досие за Катица, Ленче и Фатиме (трет дел)

Документарната сторија за трите обвинителки на Специјалното јавно обвинителство, сега и на нашата интернет страница. За формирањето на СЈО, професионалните обврски и приватниот живот...

Пред повеќе од две години, на 15 септември 2015 беше формирано Специјалното јавно обвинителство со задача да ги истражи кривичните дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите. Трите водечки обвинителки на СЈО, Катица Јанева, Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи во меѓувреме станаа препознатливи не само во Македонија, туку и надвор од границите на земјата. Овој документарец на порталот „А1он“ дава несекојдневен и ексклузивен поглед во нивниот приватен живот и професионалните обврски. Погледнете го третиот дел: 

Гледај видео 23:57
Now live
23:57 минути

„Трите“: Досие за Катица, Ленче и Фатиме

Аудио и видео прилози на оваа тема