1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Катица Јанева
Фотографија: Boris Grdanoski/AP Phto/picture alliance

Катица Јанева

Катица Јанева, родена на 9 февруари 1965 година во Гевгелија, македонски правник и Специјален јавен обвинител.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе