1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Култура

Театарот - мелем на душа во пандемија

Ана Арсеновска-Зафирова
13 март 2021

Да се биде или не? Шекспировото прашање во време на пандемија си го поставуваат и актерите и другите работници во театрите во Македонија. Во време кога предизвиците за менталното здравје се огромни, театарот е храна за душата. Значи мора да се биде!

https://p.dw.com/p/3qYDf