Терор алармот присутен во Лондон | Вести | DW | 30.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Терор алармот присутен во Лондон

*

По откриените две автомобил бомби во центарот на Лондон, Скотланд Јард води интензивна истрага во обид да дојде до информации за лицата кои ги возеле двете возила. Шефот на одделот за тероризам во полицијата Питер Кларк изјави дека двете возила од типот мерцедес, наполнети со бензин, плински боци и клинци, имаат поврзаност. Премиерот Гордон Браун ги повика граѓаните на смиреност.