Тајфунот “Лекима“ беснее во Виетнам | Вести | DW | 04.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Тајфунот “Лекима“ беснее во Виетнам

*

Тајфунот “Лекима“ во Виетнам и во Јужна Кина однесе седум човечки животи, а има и голем број повредени. Во виетнамската провинција Кванг Бин се уништени или оштетени повеќе од 25 илјади куќи. Претходно тајфунот мина низ Филипините, каде загинаа пет лица.