Сѐ за трагедијата со македонскиот автобус во Бугарија | Северна Македонија | DW | 23.11.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Сѐ за трагедијата со македонскиот автобус во Бугарија

46 загинати и седуммина повредени. Ова е досегашниот црн биланс на страотната сообраќајна незгода на македонскиот автобус, кој се запали на автопат во Бугарија.

Сите информации за ужасната сообраќајна несреќа на македонскиот автобус на автопат во Бугарија на едно место:

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема