1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Катастрофи

Сѐ за трагедијата со македонскиот автобус во Бугарија

23 ноември 2021

46 загинати и седуммина повредени. Ова е досегашниот црн биланс на страотната сообраќајна незгода на македонскиот автобус, кој се запали на автопат во Бугарија.

https://p.dw.com/p/43MZo
Busunglück in Bulgarien
Фотографија: Nova TV/AP/dpa/picture alliance

Сите информации за ужасната сообраќајна несреќа на македонскиот автобус на автопат во Бугарија на едно место:

Прескокни го блокот Повеќе на оваа тема

Повеќе на оваа тема

Покажи повеќе написи
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Луѓе пред служба за изадавање пасоши во Бугарија
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница