Судири во Сомалија | Вести | DW | 30.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Судири во Сомалија

Во сомалискиот главен град Могадишу втор ден по ред се водат тешки борби меѓу владините сили и бунтовниците. Агенциите јавуваат за повеќе загинати и повредени во акцијата на Етипоската армија која во офанзивата против бунтовниците употребила и хеликоптери и оклопни возила.