Судири во Либан | Вести | DW | 04.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Судири во Либан

*

Двајца либански војници загинале а троца се повредени во ноќешните судири со палестинските милитанти во бегалскиот камп Аин Хелуе во јужен Либан. Агенциите јавуваат и за претсрелки во бегалскиот камп Нар ел Баред каде веќе три недели траат судирите меѓу либанската армија и палестинските милитанти кои таму се забарикадирани. Организацијата за заштита на човековите права Амнести Интернешнал изрази загриженост за ситуацијата на луѓето кои се наоѓаат во кампот.