Судири во Ирак | Вести | DW | 18.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Судири во Ирак

*

Во жестоките судири меѓу шиитските бунтовници и британските сили во Амара во Ирак денеска загинале најмалку 36 лица,додека стотина се ранети.Ова се дознава од болнички извори,додека британската команда засега не соопштува никакви податоци за судирите.