Судири во Авганистан | Вести | DW | 13.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Судири во Авганистан

*

Во жестоки борби во јужниот дел на Авганистан, според воени извори загинале најмалку 45 талибански бунтовници. Портпарол на американската армија соопшти дека борбите се воделе во провинцијата Урусган, откако талибанците нападнале патрола на силите на ИСАФ.