Судири во Авганистан | Вести | DW | 05.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Судири во Авганистан

*

Најмалку 24 талибански бунтовници загинале во судирите со американските сили во јужен Авганистан. Борбите се воделе во провинцијата Кандахар каде талибанците извршиле напад врз авганистанските и меѓународните сили стационирани во овој регион. Агенциите јавуваат и за двајца загинати и петмина ранети авганистански војници во два одвоени напада во истиот регион.