Судирите во Сомалија продолжуваат | Вести | DW | 22.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Судирите во Сомалија продолжуваат

Најмалку 16 лица загинале во борбите во главниот град на Сомалија , Могадишу , меѓу исламистичките бунтовници и припадниците на етиопската армија и силите лојални на преодната сомалиска влада . Повеќе од 80 лица се ранети меѓу нив има и голем број цивили . Светските новински агенции јавуваат дека судирите во Могадишу продолжуваат.