Спречен напад на Талибанците во Авганистан | Вести | DW | 13.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Спречен напад на Талибанците во Авганистан

*

Авганистанските безбедносни сили спречија напад на Талибанските екстремисти на границата со Пакистан и притоа убиле 9 бунтовници. Талибанците имале намера да нападнат полициска станица во областа Спин Болдак – изјави шефот на полицијата во авганистанската провинција Кандахар. Безбедносните сили биле предупредени за планираниот напад.