Спречен бомбашки напад во Лондон!? | Вести | DW | 29.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Спречен бомбашки напад во Лондон!?

*

Британската полиција го блокираше делот на Лондон, каде утринава беше детонирана експлозивна направа во еден паркиран автомобил. Целосно е блокирана улицата Хејмаркет во непосредна близина на плоштадот Пикадили каде во текот на ноќта бил паркиран сомнителниот автомобил. Секретарот за одбрана Дес Браун во интервју за Би Би Си изјави дека веројатно станува збор за сериозен инцидент. Сеуште нема информации за каков тип на експлозивна направа станува збор. Скотланд Јард соопшти го испитува експлозивот.