Спречен бомбашки напад во Газа | Вести | DW | 16.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Спречен бомбашки напад во Газа

*

Палестинските сили за безбедност соопштија дека спречиле обид за бомбашки напад врз зградата на парламентот во градот Газа. Веста за откриениот експлозив ја соопшти портпарол на силите за безбедност. Се трага по атентаторот. Инаку појасот на Газа речиси три месеци е под контрола на радикално исламистичкиот Хамас.