Спречени демонстрации во Прага | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Спречени демонстрации во Прага

*

Масовоно присуство на полицијата и стотици против демонстранти, спречија демонстарции на неонацистите во еврејскиот кварт на Прага. И покрај судската забрана, десно екстремистите сакаа да маршираат низ квартот но беа спречени од противдемонстрантите. Полициајта уапси најмалку 250 лица.