Скандалот со оружје - смени во армиските редови | Северна Македонија | DW | 28.12.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Скандалот со оружје - смени во армиските редови

Претседателот на Македонија Црвенковски денеска се среќава во министерот за одбрана. На средбата ќе се дебатира околу текот на истрагата со скандалот со оружјето во макеоднската армија.

Скопје

Скопје

Реклама